خدمات ما

ضمانت نامه کتبی

خدمات شامل شش ماه گارانتی قطعات می باشد که شما میتوانید با خیالی راحت تعمیر اجاق گاز خود را آغاز کنید

قیمت رقابتی

ما جزء بزرگترین تامین کننده قطعات در کشور هستیم و به همین خاطر قیمت قطعات ما پایین ترین قیمت در سطح کشور میباشد

سرویس 24 ساعته

ما در تمامی طول روز و ایام هفته آمادگی خدمت رسانی به شما عزیزان را داریم. محل فعالیت ما در کل تهران میباشد

تعهدنامه

" ما متعهد هستیم به انجام بهترین کار و بالاترین کیفیت برای شما مشتریان عزیز "

مقاله آموزشی جهت عیب یابی اجاق گاز

 

 

 

سرفصل های خرابی گاز که ممکن است برای شما اتفاق بی افتد:

 • رفعِ خرابی نماندن شعله گاز ( تا دست را از روی ولوم گاز ور میدارید گاز خاموش میشود )
 • رفعِ خرابی نماندن شعله گاز ( تا دست را از روی ولوم گاز ور میدارید گاز خاموش میشود )
 • رفعِ خرابی فندک ( صدای فندک می آید اما گاز روشن نمیشود )
 • رفعِ خرابی فشار گاز ( شعله های گاز کم جون هستند)
 • رفعِ برق دار بودن سطح گاز ( بدنه‌ی گاز برق دارد )
 • رفعِ نشتی گاز ( با اینکه گاز بسته‌ ست اما بوی گاز احساس میشود )
 • رفعِ خرابی زرد سوختن گاز ( قسمتی از سر شعله بیشتر از قسمت دیگرش شعله دارد )
 • رفعِ خرابی لولای درِ فر ( در فر به خوبی چفت نمیشود ، سخت باز و بسته میشود )
 • رفعِ خرابی نماندن شعله فر ( تا در فر بسته میشود ، شعله ی فر خاموش میشود )
 • رفعِ خرابی درجه ی دمای فر ( درجه ی ۱۸۰ فر با درجه ی ۲۰۰ فر تفاوتی ندارد )
 • درست کردن شیشه ی روی گاز صفحه‌ ایی که شکسته شده است
 • درست کردن شیشه ی در فر که شکسته شده است
 • رفعِ تمامی مشکلات دیگر گاز و فروش تمامی قطعات گاز به صورت اورجینال ( با ضمانت )

 

چرا فندکی کار نمی کند؟

اگر فندکی های شما کار نمی کند یا ضعیف عمل میکند:

1- ترانس اجاق گاز باید عوض شود چون یا سوخته یا اتصالی دارد (در برخی مواقع عمر ترانس به پایان رسیده است)

2- کلیدهای زیر شیراجاق گاز از کار افتاده اند به همین دلیل باید این کلیدها عوض شوند تا اتصال برقرار شود.

3- عمر سر فندکی ها به پایان رسیده است.

4- شیر اجاق گاز شما دچار مشکل شده و باید تعویض گردد.

 

چرا شعله ها ثابت نمی مانند؟

1- اشکال از ترموکوبل میتواند باشد.

2- در مرحله بعد، مشکل میتواند از ببین باشد.

3- اگر با تعویض ترموکوبل و ببین مشکل حل نشد باید به سراغ تعویض شیرگاز برویم.

4- در مرحله آخر نیز باید سرشعله ها تعویض و گاز سرویس کامل شود.

 

چرا شعله اجاق گاز کم یا نامنظم شعله می دهد؟

1- در مرحله اول همان شعله سرویس کامل می شود.

2- اگر با سرویس مشکل حل نشد باید لوله های داخلی گاز عوض یا سرویس شوند.

و در مرحله آخر، ممکن است شیر دچار مشکل شده باشد و باید شیر تعویض گردد.

 

نکات نصب اجاق گاز

1- از نصب اجاق گاز در محیط‌های کوچک و در بسته که امکان خارج شدن گازهای بوجود آمده از سوخت نیست خودداری کنید.

2- اجاق را در مسیر وزش باد نصب نکنید.

3- بر روی محل اتصال دو سر شیلنگ به لوله کشی گاز اجاق باید از بست مناسب استفاده شود.

4- طول شیلنگ نباید از ۱٫۵ متر بیشتر باشد و شیلنگ مخصوص گاز باشد.

5- پس از نصب اجاق گاز با کف صابون محل اتصال دو سر شیلنگ را از نظر نشت گاز تست نمایید.

6- از سر رفتن غذا بر روی اجاق جلوگیری نمایید.

7- هنگام شستشوی سینی‌های اطراف مشعل‌ها از سیم ظرفشویی استفاده نکنید. برای این منظور از پارچه نم‌دار همراه با مواد شوینده مخصوص اجاق گاز استفاده کنید و پس از آن سینی را خشک نمایید.

لیست اجاق گازهای مورد تایید ما برای خریداری:

اجاق گازها کن

اجاق گازها اخوان 

اجاق گازهای تکنو

مقاله ای مفصل تر:

در سال های اخیر با رشد بازار لوازم خانگی، تولید اجاق گاز نیز افزایش داشته که همین تولید بی رویه سبب شده کیفیت بسیاری از قطعات پایین آمده یا بسیاری از واردکننده به دنبال اجناس چینی درجه دو باشند تا قیمت اجاق گازهای خود را کاهش دهند.

به هرحال در ادامه میخواهیم شما را با بخشی از مشکلات رایج در اجاق گازها آشنا کنیم که در صورت بروز هرگونه مشکلی خود شما بتوانید مشکل را شناسنایی کنید تا از آسیب جدی به محل زندگی خود زودتر جلوگیری کنید.

 

 • ترموکوبل

یکی از لوازمی که امنیت اجاق گازها را تضمین میکند ترموکوبل است. این قطعه که ضروری ترین قطعات یک وسیله گازسوز محسوب می شود در صورت خرابی یا نقص، میتوانند مسبب بسیاری از مشکلات برای شما شود. برای اولین مشکل میتوان به خاموش شدن شعله ها اشاره کرد. یعنی پس از روشن کردن شعله به دلیل نقص فنی ترموکوبل، شعله روشن نمیماند. (البته ممکن است که که این مشکل از شیرگاز هم باشد اما در بیشتر مواقع این مشکل از سمت ترموکوبل حاصل می شود.)

در مرحله بعد که یکی از خطرناک ترین مشکلات در ترموکوبل ها میتوان به خرابی یا نقص در بین کار نام برد. یعنی شما در حال استفاده از اجاق گاز یا لوازم گازسوز هستید. در این حالت اگر ترموکوبل از کار بماند اجاق گاز باز مانده و فاجعه های دیگری که امکان رخ دادنش هست را خودتان پیش بینی کنید.

 

 • صفحه اجاق گاز

به دلیل اینکه اجاق گاز از ابعاد و مدل های مختلف تشکیل شده است، صفحه های مختلفی نیز دارد. اجاق گازهای صفحه ای، اجاق گازهای رومیزی، اجاق گازهای تمام استیل و...

پرطرفدارترین این مدل ها نیز اجاق گاز تمام استیل میباشد که قیمت بالاتری به نسبت اجاق گازهای دیگر نیز دارد. در هرصورت نوع اجاق گاز نیز یکی مواردی است که باید توجه ویژه ای به آن داشته باشید و با توجه به نیاز و مکان نگه داری آن را انتخاب کنید. اگر دنبال کاربری لوکس و ظاهری اجاق گازهستید باید به دنبال اجاق گاز های شیشه ای بروید اما اگر در کنار لوکس بودن به دنبال کارایی هم هستید اجاق گازهای تمام استیل را به شما پیشنهاد میدهیم. اگر هم قیمت مناسب برای شما مهم است همان اجاق گازهای ساده یا طرح فر یکی از گزینه های مناسب برای انجام این کار است.

 

 • شعله اجاق گاز

 

مشکل شماره یک: شعله اجاق گاز یک دست نیست

در حالت ایده آل تمامی شعله‌های اجاق گاز به رنگ آبی روشن است و پراکندگی یکسانی در تمامی آن ها دیده می‌شود و گاهی سر شعله باید کمی زد بسوزد. به صورت عادی شعله‌ها باید ارتفاعی در حدود ۲۰ میلی متر داشته باشند. گاهی اوقات یکی از شعله‌ها به رنگ زرد می‌شود و یا این که شعله به اندازه کافی قدرت ندارد.

این مشکل نشانه آن است که اجاق گاز شما به درستی کار نمی‌کند برای رفع این مشکل باید شعله های شما سرویس شوند و پس از نظافت شعله ها را  همیشه باید خشک کنیم احتمال این که رطوبت یا ماده شوینده در منافذ مشعل ها باقی مانده باشد بسیار زیاد است.

از آلودگی‌هایی مانند چرب شدن و یا ریختن غذا بر روی مشعل اجاق گاز جلوگیری کنید تا کمتر با این مشکل مواجه شوید. به این ترتیب شما با یک نظافت صحیح و کامل به رفع مشکلات اجاق گاز منزلتان کمک بزرگی کرده‌اید.

 

مشکل شماره دو: شعله اجاق گاز روشن نمی شود

در برخی موارد هر چه جرقه زده می‌شود هیچ شعله ای ایجاد نمی‌شود. در این چنین حالتی به احتمال بسیار زیاد محل ایجاد شعله دچار غبارگرفتگی شده است یا این که ممکن است یک وسیله در محل روشن شدن شعله گیر کرده باشد و مسیر شعله را مسدود کرده باشد. برای رفع مشکل شعله اجاق گاز محل مسدود را با یک مسواک یا برس تمیز کنید تا مجرا باز شده و شعله به راحتی روشن شود.

مشکل شماره سه: شعله به شدت گرم و سوزنده است

یکی از راه های رفع مشکلات اجاق گاز، بررسی و تنظیم شعله‌های گاز است. همانطور که شعله‌های کم قدرت می‌تواند مشکل ساز باشد، شعله‌های کوره‌ای و به شدت سوزنده نیز دردسرساز است و در یک چشم به هم زدن غذای شما را می‌سوزاند.

این مشکل ناشی از شکسته شدن ترموستات است. برای رفع مشکل ترموستات گاز باید یک ترموستات سالم جایگزین کرد که بهتر است برای این کار با نمایندگی گاز خود تماس گرفته تا این تعمیر تخصصی را برایتان انجام دهند.

 

     رفع مشکلات اجاق گاز با اصلاح پیلوت

یکی دیگر از مشکلاتی که هر اجاق گاز می‌تواند داشته باشد، خاموش شدن بی دلیل پیلوت است. احتمالا پیلوت به نحو درستی تنظیم نشده است و گاز به اندازه کافی به آن نمی‌رسد. برای رفع مشکلات اجاق گاز که مربوط به پیلوت باشد می‌توانید مقدار کمی از محفظه پیلوت را ببندید.

 

 • شعله سر و صدا می کند

شعله‌های اجاق گاز باید به طور کامل یک دست و آرام باشند در صورتی که با روشن کردن اجاق گاز سر و صدای زیادی از شعله‌ها بلند شود باید جهت رفع مشکلات اجاق گاز که احتمالا مربوط به هوا رسانی باشد اقدام کنید.

شعله‌های پر سر و صدا به این معنا است که هوا به میزان صحیحی به مشعل نمی‌رسد. در حقیقت هنگامی که هوا بیش از حد به مشعل برسد، شعله اجاق گاز با سر و صدا می‌سوزد. برای رفع مشکل شعله پر سر و صدا شاتر هوای اجاق گازتان را بررسی کنید به احتمال قوی میزان هوا و گاز در این شاتر تنظیم نیست.

 

چرا اجاق گاز دود می‌ کند؟

یکی از موارد نو بودن اجاق گاز است و مشکلات نو بودن آن. به عنوان مثال ممکن است یک اجاق جدید در اولین کارکرد به شدت دود کند و بوی نامطبوعی را در آشپزخانه پخش کند. از آن جایی که یک لایه محافظ از روغن‌های صنعتی هنگام تولید اجاق گاز به کار گرفته می‌شود در اولین استفاده از این وسیله این روغن می‌سوزد و دود می‌کند.

بهتر است قبل از استفاده این وسیله جدید تمامی بقایای دوده و روغن را با شوینده‌های موثر تمیز کرده تا این مشکل بر طرف شود هر چند که دود اولیه اجاق گاز در عرض چند ساعت اولیه مصرف از بین خواهد رفت. دود کردن اجاق گاز در اجاق‌های قدیمی نیز می‌تواند به دلیل کثیفی به خصوص آلودگی از نوع چربی باشد.

ذرات مواد غذایی که بر روی شعله‌ها و صفحه اصلی اجاق گاز چکه کند اگر به خوبی تمیز نشوند، در مرور زمان به لایه ای پوشاننده تبدیل می‌شود که هنگام قرار گرفتن در مجاورت آتش، دود کرده و بوی بدی ایجاد می‌کنند.

. در نهایت بهترین راهکار کمک از یک متخصص می باشد که خیال شما را بابت ایمنی گاز راحت کند.