نمایندگی رسمی تعمیرات

 

 ماشین لباسشویی

 

4856  6670  021

تماس بگیرید

 

ارسال فوری تکنسین + ضمانت نامه کتبی

ســـــراسر تـــــــهران

·        تعمیرات انواع ماشین لباسشویی در محل تهران فوری

·        در کمترین زمان و با بهترین قیمت

·        یکسال ضمانت نامه کتبی

·        نمایندگی رسمی تعمیرات ماشین لباسشویی

·        تکنسین های آموزش دیده و رسمی 

 

خرابی های رایج ماشین لباسشویی و عیب یابی: 

 

چرا ماشین لباسشویی روشن نمیشود ؟

·         ابتدا برق ورودی را چک میکنیم ( ولتاژ برق ورودی 220 ولت میباشد )

·         کابل برق را چک میکنیم ( توسط اهم متر در حالت بیزر از وصل بودن کابل مطمئن میشویم )

·         فیلتر برق ورودی ماشین لباسشویی را چک میکنیم ( اهم متر را در حالت تست خازن قرار میدهیم )

·         از سالم بودن مسیر سیم کشی تا برد اصلی مطمئن میشویم ( امکان دارد بر اثر لرزش ماشین لباسشویی سیم کشی قطع شده باشد )

·         سوکت های برد اصلی را چک میکنیم ( ممکن است سوکت ها سولفاته شده باشند )

 

چرا درب لباسشویی بسته نمیشود ! عیب یابی درب لباسشویی

 

·         زبانه درب لباسشویی را چکنید ( در بسیاری از مواقع زبانه شکسته یا دفرمه شده است )

·         از سالم بودن قفل یا میکروسویچ ماشین لباسشویی مطمئن شوید ( میکروسویچ وظیفه قفل کردن درب برای جلوگیری از باز شدن آن در هنگام شستشو را دارد ، ممکن است میکروسویچ شکسته باشد و قفل آن عمل نکند .

·         خرابی لاستیک ( اگر لاستیک درب لباسشویی شما از حالت عادی خارج شده باشد مانع بسته شدن درب و شروع کار لباسشویی شما میشود )

·         قرار دادن لباس های سنگین و اضافی در لباسشویی ( توجه کنید اگر بیش اندازه درون لباسشویی لباس بیاندازید ممکن اسن قل درب شما جابجا شود و زبانه درب نتواند درون آن بخوبی قرار بگیرد )

 

 

 

چرا لباسشویی آبگیری نمیکند ! عیب یابی آبگیری نکردن ماشین لباسشویی

 

·         بسته بودن آب یا قطع بودن آب ورودی

·         کثیفی صافی شیربرقی

·         شیر برقی

·         هیدروسنسور ( سنسور تشخیص دهنده مقدار آب داخل ماشین لباسشویی )

·         برد الکترونیکی ( خرابی رله شیر برقی )

·         اگر هرکدام از قطعات بالا دچار نقص یا خرابی بشوند آب وارد ماشین لباسشویی نمیشود و در ادامه لباسشویی کار نخواهد کرد .

 

علت صدای زیاد لباسشویی چیست ؟

 

·         در اکثر مواقع صدای زیاد و غیر طبیعی نشان دهنده یک مشکل اساسی در ماشین لباسشویی است ، اما در مواردی هم وار دشن سکه ، گیره سر و نگهدارنده های فلزی لباس به سبد شستشو صدای بلند و غیر قابل تحملی را ایجاد میکنند .

 

·         زمان بروز صدا برای تشخیص و عیب یابی صدای زیاد لباسشویی بسیار مهم است ، با توجه به روال کار کرد ماشین لباسشویی در زمان های مختلف میتوان تشخیص داد که این صدا از پمپ تخلیه هست یا بلبرینگ !

 

 

·         اگر پمپ تخلیه معیوب باشد شما صدا را در برخی از مواقع میشنوید مثلا : شروع کار لباسشویی قبل از چرخش دیگ ، در اواسط شستشو یا قبل از شروع دور تند ماشین لباسشویی

 

·         اما اگر مشکل از بلبرینگ های ماشین لباسشویی شما باشد ، صدا بطور مداوم شنیده میشود و در حالت خشک کن به اوج خود میرسد .

 

 

·         بلبرینگ های موتور هم میتوانند معیوب شوند ، اگر لباس های سنگین یا پتو و حوله را با لباسشویی بشویید علاوه بر بلبرینگ های دیگ ، بلبرینگ های موتور هم با مشکل جدی روبرو میشوند .

 

·         با باز کردن درب لباسشویی و چرخاندن سبد شستشو میتوانید بفهمید آیا جسم خارجی در سبد شستشو قرار دارد یا صدا از بلبرینگ ها میباشد .

 

دلایل تمیز نشدن لباس ها پس از شستشو !

 

·         جرم آب و کثیفی لباسها به مرور زمان میتواند در دیگ ته نشین و یک لایه از کثیفی و جرم را بوجود بیاورد ، پس از آن هر بار که از ماشین لباسشویی خود استفاده میکنید این جرم ها باعث حل نشدن کامل مایع یا پودر و در نهایت کثیف ماندن لباس ها پس از شستشو لباس ها میشود .

·         برای رفع این مشکل کافیست یک پودر جرم گیر تهیه کنید و آنرا داخل لباسشویی خود برزید و یک برنامه 30 دقیقه ای مانند QUICK را اجرا کنید ، بعد از اتمام شستشو درب لباسشویی برای 3 تا 4 ساعت باز بگذارید هم بوی بد ماشین لباسشویی و مشکل تمیز نشدن لباس ها رفع میشود .

 

·         هیدروسنسور یا هیدرواستات : وظیفه این قطعه تشخیص مقدار آب داخل ماشین لباسشویی است ، چنانچه هیدروسنسور یا هیدرواستات نتواند تشخیص دهد که آب داخل ماشین لباسشویی است نه برد الکترونیکی فرمان تخلیه میدهد نه پمپ شروع بکار میکند .