تعویض و نصب

 

 انواع شیشه های اجاق گاز رومیزی

در تهران

 

4856  6670  021

 

تماس بگیرید

 

ارسال فوری تکنسین + ضمانت نامه کتبی

ســـــراسر تـــــــهران 

 

 

3996    570     0901

 

ارسال عکس اجاق گاز به (واتساپ، تلگرام، روبیکا، ایتا)

 

 

شیشه اجاق گاز


مدت زمانی طولانی است که معماران و طراحان دکوراسیون از شیشه برای ارتقاء طراحی، ایجاد زیبایی، نور و انرژی استفاده می کنند. باید گفت شیشه، این ماده شفاف سخت انواع مختلفی دارد، اما نوع ایمنی و مقاوم آن که به شیشه سکوریت شهرت دارند، کاربرد بیشتری در جای جای ساختمان داشته و برای نصب و راه اندازی المان های مختلفی از جمله شیشه اجاق گاز مورد استفاده قرار می گیرند.

امروزه بیشتر اجاق گازهای موجود در بازار دارای سطوح پخت و پز شیشه ای و سرامیکی هستند. در واقع اکثر آنها به جای اینکه تمام شیشه یا تمام سرامیک باشند، از ترکیب شیشه و سرامیک ساخته شده اند. این سطوح شیشه ای، ساختاری قدرتمند و محکم داشته و از مقاومت کافی در برابر تغییرات مکرر و چشمگیر دما برخوردار هستند. در این مقاله، با شیشه اجاق گاز صفحه ای و شیشه پشت اجاق گاز بیشتر آشنا شده و مروری خواهیم داشت به نحوه تعویض و نصب، فروش و اصول تمیز کردن این المان های شیک و مدرن.

شیشه اجاق گاز صفحه ای


اگرچه استفاده از شیشه اجاق گاز فناوری چندان جدیدی نیست، اما باید گفت این المان، پخت و پز را بسیار راحت تر و کارآمد تر و سریع تر کرده است. بعلاوه تمیز کردن این گزینه ها آسان است و در عین حال ظاهری زیباتر به محیط آشپزخانه می بخشند.

شیشه اجاق گاز، قابل استفاده برای اجاق های رومیزی و توکار و همچنین اجاق گازهای پایه دار و مستقل است. این شیشه نه تنها روی سطح اجاق گاز صفحه ای استفاده می شود، بلکه درب شیشه ای فر گاز نیز از همین متریال برخوردار است. گفتنی است که شیشه اجاق گاز معمولا در ضخامت های 6 و 8 میلیمتری ارائه می شوند و از نظر شکل به سه صورت مستطیلی، لبه گرد و منحنی موجودند.

واقعیت این است که این مواد شیشه ای بر خلاف سطوح آلومینیومی یا استیل در سایر اجاق گازها، رسانای حرارتی به شمار نمی آیند. بنابراین در زمان  پخت و پز، حرارت را انتشار نمی دهند. در نتیجه سایر بخش های آشپزخانه از گرمای ایجاد شده در امان خواهند بود و این امر به تهویه بهتر این مکان کمک می کند. بعلاوه در هنگام آتش سوزی، ایمنی بیشتری برای ساکنان و ساختمان فراهم کرده و در برابر انتشار آتش مقاومت می کنند.